Nejvtipnější přejmenování ulice po listopadové revoluci v roce 1989 bylo udělat ze 7 přidáním 1 prostou 17.
Bydlím až nahoře pod plechovou střechou, a pod námi se vystřídaly dvě ulice, tak podobné, že jsou snad sestry revoluce.
„7. listopad a 17. listopad jsou nebo byla významná data v historii Československa (a České republiky), ale připomínají odlišné události:
7. listopad – Toto datum souvisí s Velkou říjnovou socialistickou revolucí (Říjnová revoluce) v roce 1917, která proběhla v Rusku a vedla k pádu carského režimu a nastolení sovětské vlády. V období socialismu v Československu (1948–1989) byl tento den slaven jako významný den mezinárodního dělnického hnutí a symbol změn, které ovlivnily i Československo. Dnes se však tento den v České republice nepřipomíná, protože po roce 1989 byl jako státní svátek zrušen.
17. listopad – Tento den má pro Českou republiku velký význam a připomíná dvě historické události:
Mezinárodní den studentstva (1939) – Po událostech spojených s protesty proti nacistické okupaci Československa, byly 17. listopadu 1939 uzavřeny české vysoké školy a mnoho studentů bylo zatčeno nebo posláno do koncentračních táborů. Tento den se tak stal symbolem odporu studentů proti útlaku.
Den boje za svobodu a demokracii (1989) – V roce 1989 proběhla v Praze studentská demonstrace proti komunistickému režimu. Brutální zákrok proti demonstrantům na Národní třídě odstartoval sérii protestů, která vedla k pádu komunistického režimu a nastolení demokracie v Československu. Události z listopadu 1989 se staly klíčovým momentem tzv. Sametové revoluce.
Dnes je 17. listopad státním svátkem České republiky jako Den boje za svobodu a demokracii a připomíná oba významné momenty v českých dějinách spojené se studenty a bojem za svobodu.“ (Chat GPT)
20. listopad je oproti tomu jen taková drobná událost, pokud ovšem mladý pán, který se toho data před mnoha lety narodil, nezplodí podobně neklidné revolucionáře.
A myslím, že se již stalo. Jděte do toho. Tvrdě do tvrdého. Je toho dost.