„Jednobarevná verze loga je vytvořena pro případy kdy nelze použít barevný logo, ať už z důvodu technologického zpracování nebo při jednobarevném tisku. Jednobarevný logo má přesný pravidla a není možný pouze převést barevný logo na jednobarevný např. při tisku na černobílé tiskárně.“

Zase jsme tuhle NĚCO tvořili pro EU, povidá Karel. Teda ne pro EU, od EU. Teda … od EU byly peníze a pro EU se TO dělalo. Teda … dělalo se TO vlastně pro lidi, ale lidi z TOHO nakonec moc nadšený nebyli, tak se pak na TO muselo dělat PR, aby lidi nadšený byli, ale mezitim Někdo někde vyštrachal, že kdyby se TO nedělalo, asi by se ušetřilo a jak teď máš silnice plný děr, lidi jsou naštvaný, když se jako peníze vyhazujou.
Hele, já nevim, co všichni maj´. Měl ses podívat do krámů kolem Vánoc. To se vyhazovaly peníze. A za jaký hovadiny. Od nás z ulice si na to polovina lidí pučovala.
Jo, proč jsem to … no a samozřejmě jsme potřebovali logo Unie. A teď to začalo. I když kdejakej úřednickej pučmidrát zná logo Unie, nějakýho Jarouše napadlo, že to je málo a povinně se musí pod logo psát co to je. Kurxa! Takže máš logo Evropské unie a pod tím je napsáno: „Evropská unie“. Ne asi, ty vole, myslel jsem si, že je to vlajka hvězdářů z Kozlodub. No dobrý, pod někým se kejvala židle, tak se zaktivizoval.
Ale pak jsme narazili. Barevný logo OK, žlutý stars v modrém poli. Ale černobíle … bílé stars v černém poli? Kdepak! Černé stars v bílém poli! Takže negativně. A varianta loga Evropské unie, kdy jsou v černém poli bílé hvězdy je: ZAKÁZANÁ.
Takže ti mailem přijde dopis. Barevnej. A ty, ačkoliv si do teď nepotřeboval barevnou tiskárnu, buď pomažeš do nejbližšího copycentra, nebo si tu multifunkční krabici, co tiskne, skenuje, faxuje a žehlí, budeš muset koupit. Protože BAREVNÝ LOGO EVROPSKÝ UNIE si prostě ČERNOBÍLE NEVYTISKNEŠ! A když jo a přijde ti ministerská kontrola, si v Bruseli.