Ty jo kdyby mraky byly ze šlehačky! Haha, by ses cpala a pak byla tlustá jak naše kobyla. Ne, tlustá bych nebyla, já budu dycky hubená, ale byla bych strašně opatlaná a na všechny ty ženský v nedělních šatečkách bych dolů házela šlehačkový vdolky a vypadalo by to, že se v létě někdo kouluje a na pouti by byl zmatek a z žužu by se udělala obrovská duha, která by se prohýbala, jak by tom duhovým žužu mostě lezli kluci a lezly holky a pak by sjeli dolů a měli kaťata a sukýnky duhový a lepkavý jako když bosou nohou po dešti šlápneš na slimáka. Fuj! No, fuj, to se i jednou stalo. Ale lepší než hlemejžď, to navíc křupne a když jsem byla malá, strašně jsem brečela, že jsem ho zabila a táta si musel vymyslet báchorku, že hlemýžď z té ulity vyleze a postaví si novou. Jenomže já pak jednou na kolobrndě přejela hlemejždě na betonu před barákem a ten byl na kaši, ale to už jsem byla větší a věděla, že občas něco umře a občas něco nechtěně zabiješ. Blejskavý brouky na cestě třeba. No. Nebo králíka na nedělní oběd, ale to už jsem fakt byla velká. Velká? Dyk ti je devět?! No a? Devět je málo? Neni. A ukážeš mi pipinu? Zase? A ty zase utečeš a neukážeš mi nic? Neuteču! Tak uka, ty první. No ale… Tak vidíš, poseroutko. Nejsem poseroutka! Tak uka! Tyjo, můžu si šáhnout?

Ty jo kdyby mraky byly ze šlehačky anebo si zvířata vyměnily kožichy. Třeba had by měl dlouhý chlupy a tygr šupiny! Tyjo a ten tygr by se pak duhově blejskal, to by bylo spíš pro tygřici parádnici. No a ten had, kdyby to byl škrtič, by mohl dělat, že je šála, viď kolem krku a jde se na výlet a trochu se utáhne a je to.

Ty jo kdyby mraky byly ze šlehačky… anebo jednou mě taky napadlo, když jsem si svlíkala triko a… nekoukej jak mlsnej kocour, to je legrační – tak mě napadlo, kdybys takhle vzal vlak, jako rukáv a otočil ho naruby a lidi by seděli venku a dívali se dovnitř a tam by ubíhala krajina a svítilo slunce nebo pršelo, podle toho, kudy by zrovna jel. No a pak mě napadlo a to už je, uznávám, trochu divný, když jsem koukala na brouka, kterýmu něco nakřáplo krovky, ale normálně v pohodě žil dál, kdyby se lidem otočila kostra a měli by to jako brouci nebo krabi a raci, zvenku tvrdý kosti a uvnitř měkký orgány… akorát jsem radši nedomýšlela některý věci teda.

Ty jo kdyby mraky byly ze šlehačky, tak… tak bych tě milovala nadosmrti. A já tě asi tak miluju.